Lemmiklooma komplementaarteraapia

Mul on 4-aastane väljaõpe Hiina klassikalises meditsiinis rõhuasetusega väikeloomade punktmassaažil ning diplom kasside käitumispsühholoogias. Olen saanud õpetust loomatervendajalt Elisabeth Whiterilt (tema raamat “Loomatervendaja” ilmus 2010. aastal ka eesti keeles).

Enne, kui peatun täpsemalt komplementaarteraapiate, sh Hiina klassikalise meditsiini võimalustel, soovin täpsustada, et ma ei ole veterinaar. Looma terviseprobleemide puhul soovitan loomaomanikul pöörduda diagnoosi saamiseks kvalifitseeritud veterinaari poole. Minu läbivaatuse meetodid tuginevad 5000-aastase traditsiooniga Hiina klassikalise meditsiini põhimõtetel ja seda loetakse Eestis alternatiivmeditsiiniks.

Nüüd aga loetelu levinumatest lemmiklooma terviseprobleemidest, mille puhul soovitan toetava ravina komplementaarteraapiat:

Artriit ja muud tugi- ja liikumiselundkonna haiguslikud seisundid ja vaevused (pea-, kaela- ja seljavalu, puusaliigese düsplaasia, patella luksatsioon, kasvuvalu), käitumisprobleemid (agressioon, stress/ärevus, hirm, lein, erinevad stressireaktsioonid), kuseteede probleemid, seedeprobleemid (kõhukinnisus ja -lahtisus, seedehäired, oksendamine), hingamisteede probleemid (astma, bronhiit), kõrvaprobleemid (infektsioon, kuulmislangus), silmaprobleemid (nägemisteravuse langus, konjunktiviit), nahaprobleemid (kuiv, sügelev nahk, allergilised reaktsioonid), kastreerimise ja steriliseerimise taastusravi, mitmesugused traumad, kuumarabandus, šokk.

Lisaks toetavad komplementaarteraapiad, sh Hiina klassikaline punktmassaaž, looma immuunsüsteemi (eriti aktuaalne aastaaegade üleminekul), aitavad toime tulla nii krooniliste haigusseisundite kui ka kolimisest ja omaniku vahetusest põhjustatud stressiga, leevendavad vananeva looma enesetunnet ning sobivad hästi toetus- ja postoperatiivsekes taastusraviks.

Soovi korral õpetan lihtsaid punktmassaaži võtteid oma lemmiku aitamiseks ja annan loomade loodusravi- ja toitumisteraapia-alast nõu.

Lemmikloom ja tema inimene moodustavad sümbiootilise suhte, kus nõrgem pool – loom – aitab kanda inimese eluraskusi. Looma terviseprobleeme lahendades puutun sageli kokku vajadusega aidata ka peremeest. Naljaga pooleks võib väita, et lemmiklooma teraapia on üks paariteraapia vorme. Olen olemas teie mõlemi jaoks.

Energiavahetus 1 seansi eest (kestvus +1.5h) €45 või vabatahtlik annetus.