Loomamassaaž ja käitumisnõustamine

Mul on diplom Hiina klassikalises meditsiinis rõhuasetusega väikeloomade meridiaaniteraapial e. punkmassaažil ja diplom kasside käitumispsühholoogias. Olen saanud õpetust loomatervendajalt Elisabeth Whiterilt (tema raamat “Loomatervendaja” ilmus 2010. aastal ka eesti keeles). Loomade taimeravi õppisin Inglismaal kohalikelt ravitsejatelt ja taimetarkadelt.

Soovin täpsustada, et ma ei ole veterinaar. Looma terviseprobleemi korral pöördu diagnoosi saamiseks kvalifitseeritud veterinaari poole.

Minu meetodid tuginevad 5000-aastase traditsiooniga Hiina klassikalise meditsiini põhimõtetel ja seda loetakse Eestis alternatiivmeditsiiniks. Lisaks nõustan loomaomanikke traditsioonilises taimeravis e. herbalistikas, zoofarmakognoosias ja õietilkade kasutamises.

Nüüd aga loetelu levinumatest lemmiklooma terviseprobleemidest, mille puhul soovitan toetava- ja taastusravina täiendmeditsiiniteraapiaid:

Artriit ja muud tugi- ja liikumiselundkonna haiguslikud seisundid ja vaevused (pea-, kaela- ja seljavalu, puusaliigese düsplaasia, patella luksatsioon, kasvuvalu), käitumisprobleemid (agressioon, stress/ärevus, hirm, lein, erinevad stressireaktsioonid), kuseteede probleemid, seedeprobleemid (kõhukinnisus ja -lahtisus, seedehäired, oksendamine), hingamisteede probleemid (astma, bronhiit), kõrvaprobleemid (infektsioon, kuulmislangus), silmaprobleemid (nägemisteravuse langus, konjunktiviit), nahaprobleemid (kuiv, sügelev nahk, allergilised reaktsioonid), kastreerimise ja steriliseerimise taastusravi, mitmesugused traumad, kuumarabandus, šokk.

Lisaks toetavad täiendteraapiad looma immuunsüsteemi (eriti aktuaalne aastaaegade üleminekul), aitavad toime tulla nii krooniliste haigusseisundite kui ka kolimisest ja omaniku vahetusest põhjustatud stressiga, leevendavad vananeva looma enesetunnet ning sobivad hästi toetus- ja postoperatiivsekes taastusraviks.

Soovi korral õpetan lihtsaid punktmassaaži võtteid oma lemmiku aitamiseks ja annan loomade loodusravi- ja toitumisteraapia-alast nõu ning pakun koduse ravi jätkamiseks spetsiaalselt koerte ja kasside jaoks välja töötatud õietilku.

Lemmikloom ja tema inimene moodustavad sümbiootilise suhte, kus nõrgem pool – loom – vajab inimese mõistvat toetust. Öeldakse, et lemmikloom mõjub inimese tervisele hästi. Kindlasti ei peaks loom selle eest oma tervisega maksma.

Loom jääb loomaks ja käitub vastavalt ka juhul, kui me armastame teda nagu pereliiget.  Koer või kass on surmani ustav kaaslane, kes armastab sind, inimene, tingimusteta. Aitad tal seda teha, kui vastutad ja otsustad oma lemmiku eest ega eelda temalt inimeseks või mis veel hullem, oma lastele mänguasjaks olemist.

Looma terviseprobleeme lahendades puutun sageli kokku vajadusega aidata ka peremeest. Naljaga pooleks võib väita, et lemmiklooma teraapia on üks paariteraapia vorme. Olen olemas teie mõlemi jaoks.

Energiavahetus 1 seansi eest (kestvus +1.5h) €45 või vabatahtlik annetus.